Hope wants to take horseback riding lessons. She can purchase two different horseback riding lesson packages. Package A is 20 lessons for $230. Package B is 15 lessons for $180. If Hope wants the better buy, which package should she choose? What is the difference in price per lesson?(1 point)
Responses
Package A; $11.50 lesson
Package A; $11.50 lesson
Package A; $12.00 lesson
Package A; $12.00 lesson
Package B; $11.50 lesson
Package B; $11.50 lesson
Package B; $12.00 lesso
1 answer
Package B; $12.00 lesson