Graphing Linear Equations Unit Test

3 of 173 of 17 Items

Question
Use the table to answer the question.

Cost of Ground Beef
Pounds Cost
($)
10 37.50
8 30.00
6 22.50
4 15.00
What is the cost for 1 pound of ground beef?

(1 point)

1 answer

$7.50
Similar Questions
  1. Systems of Linear Equations Unit Test14 of 1414 of 14 Items Question Solve the following system of linear equations by graphing.
    1. answers icon 2 answers
  2. Graphing Linear Equations Unit Test1 of 151 of 15 Items Question Write the ratio 12:9 as an equivalent ratio of 4:x.(1 point) $$
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 3 answers
    1. answers icon 1 answer
more similar questions