Ask a New Question
Search
Gia mows lawns for 25 each. He already has 250
1 answer
If Gia charges $25 per lawn, and he already has $250, then he can mow:
$250 / $25 = <<250/25=10>>10 lawns.
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Over the summer, Roy mows lawns for his neighbors. He can mow 3 lawns in 4 hours. At what unit rate does Roy mow lawns? Enter
1 answer
Gio mows lawns for $25 each. He already has $250 in his bank account, but is trying to save $900. How many lawns will he need to
1 answer
Gio mows lawns for $25 each. He already has $250 in his bank account, but is trying to save $900. How many lawns will he need to
2 answers
Gio mows lawns for $25 each. He already has $250 in his bank account, but is trying to save $900. How many lawns will he need to
2 answers
more similar questions