Ask a New Question
Search
Express this ratio as a unit rate
$2.40 per dozen
1 answer
2.40 / 12 = $0.20 each
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Please help me with the following problems:
3. Express each ratio as a fraction in simplest form. 3 cups to 8 cups A. 3/16 B. 3/4
10 answers
my homework saids express each phrase as a rate and and unit rate round to the nearest hundredth.
120 miles on 4 gallons of gas
3 answers
olanda has a box that contains 834834 dozen beads. She uses 314314 dozen beads for a necklace and 134134 dozen beads for a
1 answer
Is a dozen dozen equals to 24?
wouldn't a dozen dozen be 144? and 144 is a gross. a dozen is 12 a dozen is 12 so isnt that 24?
0 answers
more similar questions