Ask a New Question
Search
Cantaloupes are on sale for 2 for $1.25. What is the unit rate?
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Convert the map scale to a unit rate. How many inches represent one mile? Show your work. Interpret the meaning of the unit
28 answers
Riverview Farms sold a combined total of 396 watermelons and cantaloupes. they sold 126 more watermelons than cantaloupes. Use n
41 answers
The grocery store is having a sale on apples. If you buy 8 pounds and it costs $16.00, what is the unit rate of price per pound?
1 answer
please help me find the definition for
unit rate. It depends upon what kind of unit. Go to www.google.com and type in unit rate.
14 answers
more similar questions