Let's take a simple problem.
If a store sells two T-shirts for $20, then we divide 20 by 2 to find how much one T-shirt would cost.
If you have a problem, please post it, and we'll be glad to explain it to you.
Can you explain to me how to figure out unit rate per prices?
1 answer