Ask a New Question
Search
calculate the unit price $1.80 for 1.2 liters of juice
1 answer
$1.8 / 1.2 = $1.50 per liter
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
A recipe for fruit punch calls for 3 liters of orange juice and 2 liters of pineapple juice. Jo creates a drink by mixing 4
1 answer
A recipe for fruit punch calls for 3 liters of orange juice and 2 liters of pineapple juice. Jo creates a drink by mixing 4
1 answer
Mom pours equal amounts of juice into 8 different glasses. If she has 60 liters of juice, how much juice will be in each glass?
1 answer
A popular fruit drink is made by mixing fruit juices. Such a mixture with 25% juice is to be mixed with another mixture that
1 answer
more similar questions