calculate enthalpy of H for the reaction
N2H4(l) + 2H2O(l) -> N2(g) + 4H2)(l)
Given the reactions
N2H4(l) + O2(g) -> N2(g) + 2H2O(l) Enthalpy of H = -6.22.2 kJ
H2(g) + (1/2)O2(g) -> H2O(l) enthalpy of H = -285.8 kJ/mol
H2(g) + O2(g) -> H2O2(l) enthalpy of H = -187.8 kJ