beads for sale: 12 cents for 15. Write an equation relating the cost (c) and the number of beads (n0 for the beads.

Katie or Halida or whoever,

Please note that we don't do students' homework for them. Our tutors try to give you the information to help you complete your assignment on your own.

Once YOU have come up with attempted answers to YOUR questions, please re-post and let us know what you think. Then someone here will be happy to critique your work.

=)