At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)

Responses

$2.16 for 28 ounces
$2.16 for 28 ounces

$0.66 for 6 ounces
$0.66 for 6 ounces

They cost the same per ounce.
They cost the same per ounce.

$3.20 for 40 ounces

2 answers

The better deal is $0.66 for 6 ounces.
Wrong