To find the price of one bottle of juice, you can divide the total amount paid by the number of bottles:
Total amount paid = $13.50 Number of bottles = 10
Price per bottle = Total amount paid / Number of bottles Price per bottle = $13.50 / 10 = $1.35
So, the price of one bottle of juice is $1.35.