Ask a New Question
Search
An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month. How many pens total did the business buy?
1 answer
128(9+7) = ____
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
3. An office supply store sells 4 types of folders, 6 types of pens, and 5 types of 3- ring binders . If a student buys 1 folder
1 answer
A nut store sells 200 bags of almonds per month at a price of $5 per bag. For every $0.20 decrease in the price, the store sells
1 answer
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 0.80 pens/$1
1 answer
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1 0.80
1 answer
more similar questions