Ask a New Question
Search
An 18 1/2 fluid ounces bottle of water costs $3.79. What is the unit rate? Round to the nearest cent.
1 answer
The rate would be $3.79/18.5 per ounce
= $..... / ounce
Ask a New Question
or
answer this question
.