1.99 / 11 = $0.1809 = $0.18
16 * 0.1809 = ? per pound
An 11 ounce bag of chips costs $1.99 what is the cost per ounce rounded to the nearest cent? What is the cost per pound rounded to the nearest cent
4 answers
post it.
help me!
the cost per ounce is 0.18
the cost per pound is 2.89
♥ ☺ ♠ ♣ ○ ◘ •
the cost per pound is 2.89
♥ ☺ ♠ ♣ ○ ◘ •