Abdul got 20/11 = 1.82 pounds of sugar per dollar.
Mary runs 4/33 = 0.12 miles per minute.
Abdul bought 20 pounds of sugar $11.
Ho many pounds of sugar did he get per dollar?
Mary runs 4 miles in 33 minutes.
How many miles does she run per minute?
*Remember to round each answer to the nearest hundredth
1 answer