Ask a New Question
Search
a sweet cost 35 paise and a toffee cost 65 paise. mrs naeem bought 4 sweets and some tofees. she spent Rs.4.00 altogether. How many tofees did she buy?
1 answer
35*4 + 65x = 400
Ask a New Question
or
answer this question
.