Ask a New Question
Search
A store was selling grapes for 2 dollars for 3lbs. toby only bought 1lbs. how much money did he pay
1 answer
what is 1/3 of 2?
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Marcus has $
to spend on fruit. He buys mangos and spends the rest of the money on grapes. The store charges $ for each mango and
1 answer
3 friends share 6 pounds of grapes equally. Each pound has 40 grapes.
How many grapes does each friend get? (1 point) Responses
1 answer
Julie loves candles and bought many for different prices at a market. She bought 7 at 3 dollars each, 5 at 6 dollars each, 9 and
2 answers
Sophia has a different bag only containing red grapes and green grapes.
The number of grapes in her bag is different, but 4/9 of
1 answer
more similar questions