a store cells 26 ounces of sphagetti sauce for $1.17. the store also sells 34 ounces of the same sauce for $1.36. which is the better buy?
I think 34 ounces of the same sauce for $1.36 is the better buy.
is it correct? thanks
1 answer
Yes. That's correct.