Ask a New Question
Search
A ruler is 10 cents more than a pencil. If 2 rulers and 5 pencil costs 3.70 dollars, how much is the cost for a single pencil?
2 answers
5p + 2(p+10) = 370
Thks
Ask a New Question
or
answer this question
.