A pound of apples cost $1.30. Sawyer bought 2 1/2 pounds of apples. How much did Sawyer pay? Please explain

9 answers

2.5 * 1.30 = $___________
A private music lesson at Parker music costs $40 for 1 hour. A private music lesson at Joelle music costs $25 for 30 minutes. How much more does a 1-hour private lesson cost at Joelle music than at Parker music? Please explain
$10
Parker Music: $40/h
Joelle Music: $25/0.5h = $50./h.
50 - 40 = $10 more per h.
I need a answer
a pound of apples cost 1.30. Sawyer bought 2 1/2 how much did sawyer spend
i think it is 195 is benjamin joseph mueller right
A pound of apples cost $1.30. Sawyer bought 2 and a half pounds of apples. How much did Sawyer pay?
I need a answer right now in 50 seconds!!!!!!!! Bad right now!!!!!
Similar Questions
    1. answers icon 2 answers
    1. answers icon 9 answers
  1. McIntosh Apples($) Cost per Pound Pounds ($) Cost 2 3.70 3 5.55 4 7.40 The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh
    1. answers icon 1 answer
  2. McIntosh Apples($) Cost per Pound Pounds ($) Cost 2 3.70 3 5.55 4 7.40 The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh
    1. answers icon 1 answer
more similar questions