- Mrs. King spent $24 in all
- Mrs. King spent more on the chips than she spent on the raisins
A package of Ray’s and snacks has 10 boxes of raisins and cost four dollars a package of vegetable chips has nine bags of chips and cost four dollars Mrs. King bought 30 boxes of raisins and 36 bags of chips which statements are true select all the apply
Miss King spend eight dollars on raisins
Mrs king spend $24 and All
Mrs. King spent $28 in all
Mrs. King spend more on the chips then she spent on the raisins
Mrs. King bought four packages of raisins and three packages of chips
1 answer