- Kelsey bought four packages of pencils and three packages of markers (True)
- Kelsey spent more on the pencils than she spent on the markers (True)
- Kelsey spent $24 in all (True)
A package of pencils has 10 pencils and cost two dollars a package of markers has eight markers in it cost four dollars Kelsey but 40 pencils and 24 markers which statements are true select all that apply
Kelsey bought four packages of pencils and three packages of markers
Kelsey spend four dollars on pencils
Kelsey spent more on the pencils then she spent on the markers
Kelsey spends $20 in all
Kelsey spent $24 in all
1 answer