A group of students are selling homemade oatmeal cookies at $3 per bag. The students spent $23 on all the supplies to make the oatmeal cookies. Which expression can be used to find the profit made from selling, w, bags of oatmeal cookies, after accounting for the amount they spent on supplies?
1 answer
provits=w*Costperbat-23