a. 6.75 / 10 = 0.675
= 0.68
7.25 / 12 = 0.60416666
= 0.60
b. Option II
a. Find the unit price for each option shown below. Round to the nearest cent when necessary.
Option I: 10 candy bars for $6.75
Option II: 12 candy bars for $7.25
b. Which option is the better buy.
Please answer quick I'm really dumb and I don't understand -.-
14 answers
Thanks
Okay people, this is the answer! By the way, you don't need to trust me!
A :
6.75 x 10 = 0.675
7.25 x 12 = 0.60416666
= 0.60
B : Option 2
There you go, fellow people, have a wonderful day!
A :
6.75 x 10 = 0.675
7.25 x 12 = 0.60416666
= 0.60
B : Option 2
There you go, fellow people, have a wonderful day!
@A Complete Bookworm 📚
6.75 x 10 is not 0.675...
6.75 x 10 is not 0.675...
Yeah, it's not 0.675. It's 67.5 {I think}.
shiiiiiiiid idk
SHID MAN
i cant fand the ansrzzzz
@jow mama, then find them.
@jow mama these are type-out questions idk what ur expecting...
If you divide it will give you those answers
hello fellow 5th graders in 6th grade math or 6th graders XD
im so done with this shid im dropping out
thx @Neil