A company orders 6 boxed lunches from a deli for $76.20. If each boxed lunch costs the same amount, how much do 21 boxed lunches cost?

1 answer

Each boxed lunch costs $76.20 / 6 = $<<76.20/6=12.70>>12.70.
So, 21 boxed lunches cost $12.70 x 21 = $<<12.70*21=266.70>>266.70. Answer: \boxed{266.70}.