A chemistry experiment needed 12.45 grams of chemical to produce one liter of a gas. If Zoe wanted 24 liters of gas, how many kilograms of the chemical will she need?
9 answers
24 times 12.45 grams and then change your answer to kilograms by dividing by 1000
12.45g x (24L/1L) = ?g and convert to kg.
yo momma
A chemistry experiment needed 12.45 grams of chemical to produce one liter of a gas. If Zoe wanted 24 liters of gas, how many kilograms of the chemical will she need?
First multiple 345×24=5880g
Then 1g=1/1000kg
5880/1000=5.88kg
5.88kg Answer
Then 1g=1/1000kg
5880/1000=5.88kg
5.88kg Answer
First multiple 245*24=5880g
Now, change into kg
5880/1000=5.88kg
Now, change into kg
5880/1000=5.88kg
Scott kicked the soccer ball into the net.
Question 19 options:
sentence
sentence fragment
Question 19 options:
sentence
sentence fragment
hi
2 gram of weed