Ask a New Question
Search
A ballpoint pen sells for 39 cents. Represent the cost (in dollar) of x pens.
1 answer
0.39x
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Select the correct answer.
A store sells 12-packs of ballpoint pens for $1.09 each and composition books for $2.79 each. Cindy
2 answers
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 0.80 pens/$1
1 answer
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1 0.80
1 answer
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1
1 answer
more similar questions