Ask a New Question
Search
A bakery sells muffins for 2.25 pounds each. Ansel buys 12 muffins. How much does he pay in total?
1 answer
Ansel pays 12 * 2.25 = 27 pounds in total.
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
3/7 of the muffins in the bakery were carrot muffins. The number of blueberry muffins was twice the number of multi grain
1 answer
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
Alex and Jesse are baking holiday muffins. On day one, they baked five muffins, on day two, they baked 11 muffins, and on day
1 answer
more similar questions