a 6.5 ounce can of tuna for $1.39 or a 3 ounce can of tuna for $0.65.
the 6.5 ounce can of tuna costs ________
the 3 ounce can of tuna costs __________
the ______ ounce can of tuna is the better buy
6 answers
Figure out the price per ounce by dividing the price by the number of ounces in the can.
gvygvt
6.5
Peeeeeeeep.poop you .π‘π‘π‘π‘π‘π‘π‘π‘π‘π¨ββ€οΈβπβπ¨π¨ββ€οΈβπβπ¨π¨ββ€οΈβπβπ¨π¨ββ€οΈβπβπ¨π¨ββ€οΈβπβπ¨π©ββ€οΈβπβπ©π©ββ€οΈβπβπ©π©ββ€οΈβπβπ©π©ββ€οΈβπβπ©ππ©ββ€οΈβπβπ©π©ββ€οΈβπβπ©ππππππππ
Idk i have same questionπ’
The answer is 0.21