A 10.4-g CD with a radius of 5.85 cm rotates with an angular speed of 33.8 rad/s. What is its kinetic energy?

(in J)

I need help with this question.
I thought you would just use K=1/2mv^2 but when I use m=0.0104kg and v=33.8 I get 5.94 which isn't the correct answer....