Ask a New Question
Search
3 pens and 2pencils sold for $.47. What Is the price for set of pen and pencil?
Similar Questions
A salesperson bought a caase of pens.On Monday, he sold 1/2 of the pens.On Tuesady, he sold 30 more.On Wednesday, he sold 1/3 of
2 answers
The price of a package of 4 pens is $8.00. The same pens are sold at $2.50 each. If Alex bought three packages of pens rather
2 answers
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 0.80 pens/$1
1 answer
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 1.25 pens/$1
1 answer
more similar questions