5.) Which is the best deal?
*
2 points
$25 for 5 pizzas
$32.48 for 7 pizza
$27.45 for 3 pizzas
$28.74 for 4 pizzas
1 answer
The best deal would be $25 for 5 pizzas, as it has the lowest cost per pizza.
*
2 points
$25 for 5 pizzas
$32.48 for 7 pizza
$27.45 for 3 pizzas
$28.74 for 4 pizzas
1 answer