4. Which of the following has the lowest unit price?

Brand A: 5 lb for $3.50

Brand B: 8 lb for $5.20

Brand C: 3 lb for $2.25

(1 point)
Brand A
Brand B
Brand C
All brands have the same unit price.

2 answers

A: 3.50 / 5 = $0.70 per pound

B: 5.20 / 8 = $_____ per pound

C: 2.25 / 3 = $_____ per pound
1. A box of crackers....8 servings ...
D. 3 grams
2. A 16-fluid ounce.... costs $2.00...
B. $0.125 fluid Oz
3. Cheese costs $4.50... 3 pounds...
D. $13.50
4. Which...lowest unit price...
Brand A..5 $3 Brand B..8 $5 Brand C..3 $2
B. Brand B