4 of 164 of 16 Items
11:27
Skip to resources
Question
Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mix priced at 3 packages for $1.29. What is the price of one package of spaghetti sauce mix?
Responses
A $2.32
B $1.55
C $0.32
D $0.43
2 answers
C $0.32
AAAaannndd the bot gets it wrong yet again!
0.43
0.43