Find the cost per ml for each dog food.
See this example.
http://www.jiskha.com/display.cgi?id=1284068062
five 150ml cans of perfrct prt dog food $1.26. twelve 400ml cans of doggies love it for $7.38. ten 150ml cans of rover's chow for $2.60. six 400ml can of man's best forend for $3.94.
Which pet food should ms.jones buy? explain in as many differnt ways as possible??
1 answer