1. divide the cost by the volume to get the unit price.
2. is 13^2 + 15^2 = 18^2 ?
Find the best buy on pasta sauce
a. 45 oz for $1.59
b. 1qt 16oz for $1.99
c. 1qt for $1.29
d. 48 oz for $1.79
Is the following set of number a perfect triple 13, 15, 18
yes or no
1 answer