Ask a New Question

Question

How much does Jane pay for 1 pound 12 ounces of apples at $1.96 per pound?
15 years ago

Answers

Ms. Sue
1 pound 12 ounces = 1 12/16 = 1.75

1.75 * 1.96 = ?

15 years ago
sue
One morning Martin drove 80 miles in 2 hours. After lunch,he covered 100 miles more in 3hours .What was his average rate of speed in miles per hour,for the 5 hours of driving?
15 years ago
james
help with math questions how much does Jamie pay for a 1 pounds 12 ounces of apples at a dollar 96 per pound
9 years ago

Related Questions

Do I have this right? Jane or Tom will wake up Tanner this evening. Compound: Yes Conditional:... Dr. Jane I came up with this: 127,128,129,139,139,139,141,143,144,145,146,147,148,152 Does thi... 1. Have you seen Jane lately? 2. Have you seen Jane recently? 3. Did you see Jane lately? 4. Did... 1. This is the boy who Jane likes. 2. This is the boy whom/that Jane likes. ---------------- #2 i... The run each is 3:5 .if Jane runs a distance 900m? Nandi will run how much? Jane has A'x apples, Jane removes pi apples, how many apples does Jane have left? Jane lives in Spain. Jane is a farmer. Jane wants to leave Spain. She decided France is the best pla... my name is jane Jane lives in Spain. Jane is a farmer. Jane wants to leave Spain. She decided France is the best pla... Jane lives in Spain. Jane is a farmer. Jane wants to leave Spain. She decided France is the best pla...
Ask a New Question
Archives Contact Us Privacy Policy Terms of Use