I weren't so went to the store and back to one over 2 lb of chicken for $9 at this rate how much would it cost for one two and three pounds of shake

1 answer

If one pound of chicken costs $9, then:

- 2 pounds of chicken would cost 2 x $9 = $18
- 3 pounds of chicken would cost 3 x $9 = $27

So, it would cost $18 for two pounds of chicken and $27 for three pounds of chicken.
Similar Questions
  1. While you weren’t looking.Which revision is a complete sentence? While you weren’t looking or listening. While you weren’t
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 3 answers
    1. answers icon 1 answer
  2. Which sentence contains a misplaced modifier?Responses Kara, on her way to the store, spotted a cow and a chicken. On the way to
    1. answers icon 1 answer
more similar questions