To find the unit price per protein bar, divide the total cost by the number of protein bars in the pack.
$18.40/8 = $2.30
Therefore, the unit price per organic protein bar is $2.30.
A pack of 8 organic protein bars costs $18.40. Find the unit price per protein bar
1 answer