5.) Which is the best deal?

*
2 points
$25 for 5 pizzas
$32.48 for 7 pizza
$27.45 for 3 pizzas
$28.74 for 4 pizzas

1 answer

The best deal would be $25 for 5 pizzas, as it has the lowest cost per pizza.
Similar Questions
    1. answers icon 1 answer
  1. Which is the best deal?* 2 points $25 for 5 pizzas $32.48 for 7 pizza $27.45 for 3 pizzas $28.74 for 4 pizzas
    1. answers icon 11 answers
  2. 5.) Which is the best deal?* 2 points $25 for 5 pizzas $32.48 for 7 pizza $27.45 for 3 pizzas $28.74 for 4 pizzas
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 5 answers
more similar questions