Rick is going to buy donuts for his family. Each donut costs $1.25. If the number of donuts Rick buys is represented using the letter r, which expression represents the total cost?

Responses

r - 1.25
r - 1.25

1.25 + r
1.25 + r

1.25r
1.25r

r1.25

1 answer

1.25r