An
18 1/2
-fluid ounces bottle of water costs $3.79. What is the unit rate? Round to the nearest cent.
1 answer
3.79 / 18.5 = $________ per ounce
18 1/2
-fluid ounces bottle of water costs $3.79. What is the unit rate? Round to the nearest cent.
1 answer