Fifteen oranges cost $6.00.

a) How much will Anna have to pay for 32 oranges?

b) How many oranges can she buy with $32.00?

1 answer

6/15 = $0.40 each

32 / 0.40 = ?
Similar Questions
  1. Kevin ate 3 58oranges and Susan ate 4 616 oranges. They ate all of the oranges in the fridge. How many oranges were in the
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 1 answer
  2. Use the table to answer the question.A grocery store advertises the following cost for oranges. Number of oranges 1 3 5 9 12
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 3 answers
more similar questions