6/15 = $0.40 each
32 / 0.40 = ?
Fifteen oranges cost $6.00.
a) How much will Anna have to pay for 32 oranges?
b) How many oranges can she buy with $32.00?
1 answer
a) How much will Anna have to pay for 32 oranges?
b) How many oranges can she buy with $32.00?
1 answer