a 16 ounce pack of cereal cost $4.what is the unit cost?

4 answers

4/16 = $0.25 per ounce
0.25
.25/1 oz
yeah
Similar Questions
    1. answers icon 2 answers
    1. answers icon 1 answer
  1. unit 3 lesson 5slope as unit rate quick check cost per ounce the graph displays the cost per cost per ounce of canned peas. use
    1. answers icon 1 answer
  2. One brand of canned beans is sold in four different sizes.The 7-ounce can costs $3.49 The 16-ounce can costs $6.49 The 24-ounce
    1. answers icon 1 answer
more similar questions