1 of 11 of 1 Items
Question 1
What is the unit price for one stuffed animal of Olaf if 3 stuffed animals cost $29.85?(1 point)
Responses
$9.65
$9.65
$8.95
$8.95
$9.95
$9.95
$9.85
1 answer
To find the unit price for one stuffed animal of Olaf, we divide the total cost by the number of stuffed animals. Therefore, the unit price is $9.95.