(0.064)(2*pi*h)+(0.064)*4*pi*r=z*2*pi*r*h

(0.064)2*pi*r=z*pi*r^2

pi*r^2*h=1567.8

Find r,h,z

Similar Questions
  1. z2(pi)rh=2(0.064)2(pi)r + 0.064(2*pi*h)z2*pi*r^2= 0.064(2*pi*r) pi*r^2h=1567.8 Find z,r,h
    1. answers icon 1 answer
  2. Use Boyles LawA gas sample has an intial volume of 250ml at 760 mmHg. Calculate the pressure required to change the volume to
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 1 answer
more similar questions